Vyšetření zraku - Optik Centrum Ždánský
15528
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15528,bridge-core-2.0.6,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,, vertical_menu_transparency vertical_menu_transparency_on,qode-title-hidden,qode-theme-ver-19.3,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

 

Proč se nechat vyšetřit právě v naší optice?

 

Vyšetřeni zraku u nás trvá přibližně 45 minut a je prováděno optometristou. V běžné oční ordinaci mají lékaři vyhrazeno na pacienty pouze 15 min. Za tuto dobu nelze zjistit vaše potřeby, zvyky a koníčky, které máte a které ovlivňují konečnou spokojenost s naměřenými hodnotami. Každý pro svou profesi potřebuje jiné brýle, a proto nás zajímá, jak probíhá váš pracovní den, kolik času trávíte u  počítače, jestli převážně jezdíte autem apod.

 

Vyšetření zraku v naší oční optice probíhá na moderních přístrojích. Používáme nové vyšetřovací metody a techniky, se kterými můžeme odhalit skryté oční vady nebo vady, které nebyly doposud korigovány.

vyšetření zraku
vyšetření optometristou optometrista

Kdo je optometrista?

 

Optometrista je vysokoškolsky vzdělaný zdravotnický pracovník, jehož specializací je přesné vyšetření zrakových funkcí, stanovení příslušné dioptrické korekce a její řešení v podobě brýlí či aplikace kontaktních čoček. Odborně vám poradí při výběru optimální korekční pomůcky, tedy brýlí nebo kontaktních čoček.

 

Nikdy však nestanovuje diagnózy a neléčí oční choroby. V případě, že zjistí závažnější komplikace, doporučí pacientovi specializovanou péči u očního lékaře. Výhodou měření u něj je bezesporu čas, který vám optometrista může věnovat, a vysoká kvalifikovanost poskytované odborné péče.

 

Pokud si necháte změřit zrak kvalifikovaným optometristou, máte záruku, že zodpovídá za celý proces korekce zraku od jeho vyšetření přes výběr vhodné optické pomůcky až po její
zhotovení.

Na jaké oční vady se při vyšetření zraku zaměřujeme?

 

Mezi oční vady, které vám změříme patří krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus a presbyopii. Zejména pro práci s počítači a dalšími blízkými vzdálenostmi, je důležité správně vyměřit potřebné dioptrie. Proto je dobré před vyšetřením vědět v jaké vzdálenosti máte monitor tabulky aj. Tyto vzdálenosti si poté ve vyšetřovně nasimulujeme, abychom dosáhli co možná nejlepších výsledků.  Pokud ohledně vašich vad budete mít jakýkoliv dotaz rádi Vám vysvětlíme veškeré nejasnosti.

dalekozrakost krátkozrakost hypermetropie myopie
objednat se na vyšetření

Je potřeba se na vyšetření objednat?

 

Pro vyšetření zraku je lepší si domluvit termín, abychom měli jistotu že se Vám budeme moct naplno věnovat. Obecně je lepší vyšetření provádět v dopoledních hodinách, kdy oči nejsou unavené a výsledky měření jsou přesnější. Nejrychlejší cestou jak se objednat na měření, je přes telefonní číslo, které naleznete v kontaktech.

telefon