Vyšetření zraku

OČNÍ PÉČE NA MÍRU VAŠÍM POTŘEBÁM.

Proč na vyšetření k nám?

Naše oční optika se specializuje na komplexní vyšetření zraku, poskytující péči na nejvyšší úrovni. Jsme tu, abychom vám pomohli udržet vaše oči zdravé a a vidění ostré. Na každého klienta máme vyhrazeno až 60 minut a máme tedy dostatek času se věnovat všem potřebám našich klientů.

Vybaveni vyšetřovny
Optometrista se zkušební obrubou pro vyšetření zraku

Kdo Vás bude vyšetřovat

Optometrista je vysokoškolsky vzdělaný odborník, který provádí oční vyšetření, diagnostikuje oční problémy a poskytuje korekci zraku pomocí brýlí nebo kontaktních čoček. Je důležité rozlišovat rozdíl mezi optometristy a oftalmology. Oftalmologové jsou lékaři specializující se na oční chirurgii a léčbu očních onemocnění, zatímco optometristé jsou zdravotničtí profesionálové s důrazem na diagnostiku a korekci refrakčních vad a péči o zrak v rámci nechirurgických metod.

Co patří k základním vyšetřovaným vadám?

Myopie, též nazývaná krátkozrakost, je refrakční vada, při které se obraz vzdálených předmětů promítá před sítnicí místo na ní. To vede k tomu, že lidé s myopií mají potíže s viděním na dálku, zatímco blízké předměty vidí ostře. Hypermetropie, známá také jako dalekozrakost, je refrakční vada, při které obraz předmětů zaostává za sítnicí, což způsobuje, že lidé s hypermetropií mají potíže s viděním zejména blízkých předmětů, ale ovlivněné může být i vidění do dálky. Astigmatismus je refrakční vada, která vzniká kvůli nepravidelnému zakřivení rohovky nebo čočky oka. To způsobuje, že obraz je rozmazaný nebo zkreslený, protože světelné paprsky nejsou správně zaostřeny na sítnici. Osoba s astigmatismem může mít potíže s viděním jak na dálku, tak do blízka.

obrázek pro domluvení termínu vyšetření

Je potřeba se objednat?

Pro biometrické měření zraku je lepší si domluvit termín, abychom měli jistotu že se Vám budeme moct naplno věnovat. Obecně je lepší vyšetření provádět v dopoledních hodinách, kdy oči nejsou unavené a výsledky měření jsou přesnější. Nejrychlejší cestou jak se objednat na měření, je přes telefonní číslo, které naleznete v kontaktech, nebo přes objednávkový formulář.