Nová éra v korekci vidění: Brýlové čočky Varilux XR

V dnešní době je naše vidění vystavováno neustálému tlaku – od práce před počítačem po aktivní životní styl venku. S takovými nároky je důležité mít správnou korekci vidění, která nám poskytne jasné a pohodlné zrak ve všech situacích. A právě zde přicházejí na scénu multifokální brýlové čočky Varilux XR.

Porozumění dnešním presbyopům

Výzkumníci testovací/nebo panelové skupiny zkoumali více než 6 500 spotřebitelů, aby obohatili dosavadní znalosti o životním stylu presbyopů a jejich zrakových problémech a na základě toho vyvinuli tuto špičkovou progresivní čočku.

Naše oči vykonají za jediný den více než 100 000 očních pohybů, aby zpracovaly všechny vizuální informace, kterým jsme vystaveni, přičemž digitální zařízení přinášejí novou úroveň složitosti vizuální navigace z blízka do dálky. To znamená, že dnešní presbyopové intenzivněji přecházejí z práce na dálku na práci na blízko. Tato intenzita neustálého pohybu, zvyšuje nároky na pozornost našich očí k udržení ostrého vidění.

Řada Varilux XR, která vychází vstříc potřebám moderních presbyopů, je novou generací progresivních čoček s reakcí na zrakové potřeby, které poskytují okamžitou ostrost i při pohybu.

Nejlepší brýlové čočky Varilux

Vynikající vizuální zážitek

Pět let práce a přispění 500 zaměstnanců po celém světě vedlo k vývoji a celosvětovému uvedení multifokální brýlové čočky řady Varilux XR, které dnes zaznamenaly vynikající výsledky. Srovnávací test reálného nošení provedl nezávislý institut, který vybral skupinu nositelů, kteří nosí převážně špičkové progresivní čočky. Cílem bylo objektivně změřit výhody, které tento zkušený panel nositelů progresivních čoček vnímá v každodenním životě bez změny předpisu po dobu dvou týdnů s čočkami řady Varilux XR. Výsledky byly vynikající, neboť:

  • 9/10 respondentů pocítilo okamžitou ostrost na všechny vzdálenosti, a to i při pohybu
  • 95 % se adaptovalo již první den