Titanflex: Brýle pro náročné

Před více než 25-ti lety způsobila společnost ESCHENBACH OPTIK s materiálem TITANFLEX na trhu s brýlemi skutečnou revoluci. Svou lehkostí, pružností a pevností přesvědčovaly brýle TITANFLEX od počátku i ty nejnáročnější zákazníky.

Ruční výroba

  • Brýle se z 80 % zhotovují ručně – u výrobců, které ESCHENBACH certifikoval pro výrobu TITANFLEXu.
  • Výrobní partneři se na procesu vzniku brýlí podílejí od začátku.
  • ESCHENBACH klade na své subdodavatele vysoké nároky. Mnozí se jeho důvěře těší již více než 25 let.

Efekt tvarové paměti a elasticity

Při nošení, nasazování a snímání, stejně jako při přenášení jsou brýle denně vystavovány vysokému namáhání. I po silné deformaci se brýlová obruba z materiálu TITANFLEX znovu vrátí do svého původního tvaru. A to nejen jednou, nýbrž pokaždé. Důvodem je mřížková struktura atomů, které disponují určitým druhem tvarové paměti. Individuálně upravený tvar a pohodlné nošení tak zůstávají zachovány. TITANFLEX je více než desetkrát pružnější než běžná pružinová ocel. Tato vlastnost je závislá na teplotě. ESCHENBACH vyvinul TITANFLEX pro optimální pružnost mezi -10 °C až +40 °C – tedy v teplotním rozmezí, ve kterém se za běžných okolností nosí brýle.

Ne každý titan s tvarovou pamětí je automaticky TITANFLEX

Pojem TITANFLEX se už dlouhou dobu používá jako obecný výraz pro všechny brýle z titanu s tvarovou pamětí. Avšak originál vznikne teprve zušlechtěním a díky umění inženýrů: ESCHENBACH podrobuje výchozí materiál přísně kontrolované termomechanické úpravě a optimalizuje tak vlastnosti titanové slitiny. TITANFLEX je lehký a přesto pevný, neoxiduje a je biologicky kompatibilní s lidským tělem. Dokonalý materiál pro brýle.

Vlastnosti

Lehkost

Brýle TITANFLEX jsou až o jednu třetinu lehčí než běžné obruby. Poznáte to hned, když je vezmete do ruky.

Pevnost

Brýle TITANFLEX jsou připraveny pro náročné výkony. Ocení to každý, kdo si brýle jen tak strčí do kapsy bundy, nebo kdo si na ně někdy omylem sedl.

Pružnost

Kombinace materiálů s TITANFLEXem jsou desetkrát pružnější než běžná pružinová ocel: od -10°C do +40°C. Brýle se po deformaci opět vrátí do svého původního tvaru. Brýle tak trvale pohodlně sedí.

Hypoalergenní

Díky kvalitním použitým materiálům jsou brýle od této značky antialergenní.

Komfort nošení

Nároční nositelé brýlí oceňují při nošení jejich jedinečné vlastnosti. Důvody spočívají v kvalitě materiálu, ve vysoké úrovni technologie zušlechtění a v promyšleném designu.

zdroj: https://www.eschenbach.cz/cs/titanflex